נשמח לעמוד לשרותך

השאר/י פרטים ונציג מטעמנו יצור קשר בהקדם.

מאשר/ת קבלת מסרים שיווקים בדוא"ל / SMS מקבוצת מכשירי תנועה ולהיכלל במאגר המידע של הקבוצה
סוכן חכם

אחת ולתמיד: מהי מכונית חסכונית ויעילה?

בעידן בו מחירי הדלק עולים ויורדים כמו נדנדה, צריכת הדלק הפכה לאחד השיקולים הכי משמעותיים בקרב רוכשי רכבים פוטנציאליים. זה הזמן לרדת לעומק הפרטים ולנסות להבין מה מסתתר מאחורי ההגדרה רכב חסכוני בדלק.

מהי מכונית חסכונית ויעילה?

מדי כמה ימים אנו שומעים במהדורות החדשות על כך שבחצות יעלו או ירדו מחירי הדלק במספר אגורות. כשאנו שומעים עלייה אנו משמיעים אנחה ומצקצקים, אולי מסננים קללה או שתיים, כשמדווח על ירידה אנחנו מחייכים, למרות שבפועל לרובנו אין מושג מה מידת ההשפעה של זה על צריכת הדלק של רכבנו. 

הכיוון הכללי של מחירי הדלק הוא כלפי מעלה, וגם כשמתרחשת ירידה במחיר הדלק לליטר, היא מינורית מאוד.

במצב כזה, נרצה כמובן לחסוך בדלק ככל האפשר ולשם כך עומדות בפנינו מספר אפשרויות. האפשרות הראשונה היא הפחתת כמות הנסיעה ברכב הפרטי למינימום האפשרי, אך הדבר לא אפשרי כיוון שאין בנמצא אלטרנטיבה ראויה. התחבורה הציבורית יקרה ולא תמיד עונה על הצרכים. במצב כזה, האפשרות היחידה העומדת לרשותנו היא רכישת רכב חסכוני ככל האפשר. 

תמונה של רכב בנסיעה מחוץ לעיר

'מהפכת' החיסכון בדלק לא פסחה על אף יצרנית רכב, כך שרובן הגדול אם לא כולן, משקיעות מאמצים רבים על מנת לייצר ולפתח מנועים שמטרת העל שלהם תהיה לחסוך בצריכת הדלק שלנו. זאת, כמובן, במטרה לייצר רכב חסכוני וידידותי לסביבה. ננסה להבין יותר לעומק מה עומד מאחורי הנושא.

לפני הכל, חשוב לדעת כי צריכת הדלק נקבעת בהתאם להרגלי הנהיגה של נהג הרכב, כך שבסיטואציה מסוימת, גם רכבים שלא נחשבים לחסכוניים בצריכת דלק יכולים 'ליהנות' מצריכת דלק נמוכה. בנוסף לכך, בחלק גדול מן הרכבים ישנן מערכות מתקדמות המסייעות לבקרה על צריכת הדלק ובכך גורמות לה להישאר נמוכה.

מערכת שכזו כוללת לרוב מערכת משופרת של מתלים ומערכת כיבוי מנוע בזמן עצירה המתגלה כמאוד יעילה. ניתן למצוא את המערכות הנ"ל בדגמי באלנו, ויטארה וגם קרוסאובר טורבו.

 

 

 

 

 

 

 

 

אולי יעניין אותך גם:

ויטארה טורבו - גם לעיר וגם לשטח

בשנים האחרונות רכבי השטח הפכו למשאת נפשם של אנשים רבים, לרבות אלה שאינם נהגי שטח או חובבי אתגרים...קרא עוד

באלנו - למה היא מושלמת למשפחות צעירות?

כל משפחה צריכה רכב שיתאים לה - כזה שיהיה בטיחותי, חסכוני, אמין, מרווח ונוח לילדים ולמבוגרים, יכיל...קרא עוד
באלנו וקרוסאובר במערכות בטיחות משופרות

קרוסאובר ובאלנו עם מערכות בטיחות חדשות

תחום הרכב עבר מהפכה בעשורים האחרונים כאשר מגוון מערכות בטיחות מתקדמות נוספו לרכבי היוקרה ולאחר מכן...קרא עוד